Świat jest teatrem, aktorami ludzie ... - Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Świat jest teatrem, aktorami ludzie ...

Pomimo szeregu utrudnień powodowanych panującą epidemią, bieżący sezon kulturalny realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej zapowiada się bardzo obiecująco, między innymi za sprawą dotacji zewnętrznych, przeznaczonych na realizację różnego rodzaju projektów artystycznych.
W chwili obecnej w GOK trwa realizacja zadania pn. „Świat jest teatrem, aktorami ludzie – cykl działań związanych z teatrem dla społeczności gminy Łużna" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu pn. „Edukacja kulturalna” kwotą 30 tys. zł.
Projekt adresowany jest do osób pragnących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności teatralne. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów, a znajdą się w nich między innymi ćwiczenia emisji głosu, dykcji, gry aktorskiej, itp. Uczestnicy poznają tajniki pracy reżysera, scenografa czy rekwizytora. Dowiedzą się również, co łączy teatr z innymi dziedzinami sztuki - muzyką i plastyką.
Zorganizowana grupa 10 osób, posiadających predyspozycje i zdolności aktorskie, będzie pracować nad przygotowaniem spektaklu. Finałem będzie wystawienie sztuki teatralnej pt. „Casting”, w której role zagrają uczestnicy warsztatów.
Ponadto w ramach projektu zaplanowano przeprowadzanie warsztatów projektowania i szycia kostiumów scenicznych, a także zastosowania techniki scenicznej, podczas których uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami z zakresu nagłaśniania i oświetlenia sceny, a także tworzenia scenicznych efektów specjalnych.
Dla osób uczestniczących w projekcie przewidziano zorganizowanie wyjazdu do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na spektakl teatralny połączony ze zwiedzaniem teatru oraz spotkaniem z aktorami zawodowymi.