Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Przejdź do treści

Małe podróże w świat wielkiej sztuki

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Opublikowane przez KS w ogłoszenia · 8 Wrzesień 2023
Uczestnicy warsztatów muzyczno-wokalnych oraz plastycznych z gminy Łużna odwiedzili Kraków oraz Lusławice w ramach projektu "W wirze sztuki". Wyjazd możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jednym z elementów warsztatów plastycznych był wyjazd do Krakowa, podczas którego uczestnicy brali udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Krakowie pt. "Twoim okiem, czyli co Ty sobie myślisz o sztuce XX i XXI wieku". Odbiorcy projektu odwiedzili również Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie, gdzie obejrzeli wystawę stałą tejże instytucji oraz wystawę fotograficzno-malarską "Górom" Moniki Tarsy.
Ponadto uczestnicy mieli możliwość spotkania się z samą artystką, porozmawiania na temat sztuki, malarstwa, fotografii, a także technik używanych przy tworzeniu obrazów.

Dzięki dofinansowaniu możliwy był także wyjazd do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego na wielkie zakończenie 11. edycji Festiwalu EMANACJE - koncert finałowy Stuttgarter Kammerorchester.

Zadanie realizowane było w ramach projektu "W wirze sztuki", Program Kultura Dostępna 2023.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Copyright © 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej * Created by MiroR ™
Wróć do spisu treści