Ruszyły prace remontowe w budynku GOK

Opublikowane przez HW w ogłoszenia · 19 Sierpień 2022
Zakończyły się przygotowania do rozpoczęcia remontu piwnicy w ramach zadania pn. "Remont budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej – 5. etap".

Zadanie rozpoczęto od wykonania dokumentacji technicznej i przetargowej w tym:
  • specyfikacji technicznej wykonania robót budowlanych,
  • planu remontu,
  • przedmiaru wykonania robót remontowych,
  • kosztorysu inwestorskiego wykonania robót remontowych.
Następnie wszczęte zostało postępowanie przetargowe w trybie zamówienia publicznego, mające na celu wyłonienie wykonawcy robót.
Do pierwszego przetargu zgłosiło się 5 oferentów, jednak żadna ze złożonych ofert nie mieściła się w zaplanowanym koszcie realizacja zadania. W związku z tym przetarg unieważniono, a następnie ogłoszono drugi przetarg, do którego stanęło dwóch wykonawców.  Ostatecznie, jako wykonawcę wybrano Zakład Remontowo-Budowlany Andrzeja Kusia.

Po podpisaniu umowy Wykonawca rozpoczął realizację zadania, które obejmie wykonanie prac rozbiórkowych, osuszanie i odgrzybianie ścian i posadzek, a następnie przeprowadzenie prac remontowych i modernizacyjnych w pomieszczeniach znajdujących się w piwnicach budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej tj. pracowni ceramicznej oraz kuchni, przeprowadzenie remontu klatki schodowej do piwnicy, wykonanie dodatkowego wejścia zewnętrznego do piwnicy wraz z wykonaniem schodów i barierek, dostawę i montaż ościeżnic i drzwi, a także położenie płytek ceramicznych w części korytarza i na schodach, malowanie ścian i sufitów, oraz modernizację instalacji elektrycznej, gazowej, wodnokanalizacyjnej i centralnego ogrzewania.

Zakończenie prac remontowych przewidziano na koniec listopada br.