Konkurs Plastyczny "Moda na okładkę" - wyniki

Opublikowane przez HW w ogłoszenia · 4 Lipiec 2022
17 czerwca 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej nastapiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. Moda na okładkę, którego celem było promowanie czytelnictwa, oraz rozwijanie kreatywności i talentów plastycznych.

Konkurs przeznaczony był dla uczestników warsztatów plastyczno-literackich organizowanych w ramach zadania pn. "Wychowanie przez czytanie - prowadzenie działań promujących czytelnictwo w gminie Łużna", a zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki przeczytanej książki.

Do udziału w konkursie zgłoszono 15 prac. Komisja artystyczna, kierując się kryteriami takimi jak zgodność pracy z tematyką konkursu, pomysłowość czy różnorodność technik plastycznych, postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom konkursu równorzędne miejsca i nagrody.
Otrzymali je: Amelia Skrobot, Anna Niemasik, Anna Tabaszewska, Anna Zawiślak, Daniel Góra, Gabriela Sitarz, Karolina Król, Lilianna Zaremba, Magdalena Szajner, Maria Sitarz, Marlena Motyka, Mateusz Cop, Patrycja Król, Tomasz Wypasek i Zofia Rymek.

Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej, natomiast nagrody zostały zakupione z dotacji otrzymanej w ramach programu rządowego "Promocja Czytelnictwa" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.