Wyniki konkursu na grę planszową

Opublikowane przez HW w ogłoszenia · 30 Sierpień 2022
Komisja konkursowa dokonała oceny prac nadesłanych na konkurs na zaprojektowanie gry planszowej, organizowany w ramach zadania pn. Wychowanie przez czytanie – prowadzenie działań promujących czytelnictwo w gminie Łużna.

Celem Konkursu było promowanie czytelnictwa, rozwijanie kreatywności, rozwijanie talentu plastycznego wśród uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Łużna. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie gry planszowej o tematyce opartej na poznanych dotychczas lekturach szkolnych.

Do udziału w konkursie zgłoszono 5 prac. Komisja w składzie: Małgorzata Tarsa – nauczyciel j. polskiego, Henryk Waląg - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej, Mirosław Rząca - kierownik Biblioteki Publicznej w Łużnej oraz grupa dzieci – uczestników warsztatów plastyczno – literackich, jako głos pomocniczy, postanowiło przyznać następujące nagrody:

w kategorii I  [klasy od I do IV włącznie]

• I miejsce i nagrodę otrzymał Maciej Abram za grę pt. Przysmak Metki

• II miejsce i nagrodę otrzymał Michał Janusz za grę pt. Tabliczkowy pociąg

• III miejsce i nagrodę otrzymała Joanna Janusz za grę pt. Zagadkowy lot

• IV miejsce i nagrodę otrzymał Franciszek Jałowiec za grę pt. Wędrujące Pingwinki

w kategorii II  [klasy od V do VIII]

• pierwszej nagrody nie przyznano
  • II miejsce i nagrodę otrzymała Oliwia Wiszka za grę pt. Wyścig o maliny

Organizatorzy pragną podkreślić ogromną pomysłowość oraz różnorodność zastosowanych technik wykonania plansz i pionków, czytelność instrukcji, a także staranność wykonanych gier.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym konkursie i zachęcamy do czynnego udziału w kolejnych jego edycjach.

O terminie i miejscu odbioru nagród laureaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.