Pogórzańska Szkoła Tradycji zaprasza

Opublikowane przez MR w ogłoszenia · 4 Marzec 2024
Towarzystwo Teatru, Orkiestry i Chóru Włościańskiego w Łużnej ma przyjemność poinformować, że w tym roku realizuje kolejną edycję projektu pn. Pogórzańska Szkoła Tradycji 2024. W ramach zadania prowadzona będzie nauka gry na basach ludowych.

W związku z tym ogłaszamy nabór chętnych do udziału w warsztatach. Rekrutowane zostaną cztery osoby bez względu na płeć, posiadające dobre poczucie rytmu, słuch muzyczny oraz odpowiedni wiek (min. 12 lat) oraz wzrost (min. ok. 150 cm).
Celem projektu jest przede wszystkim popularyzacja zanikających już umiejętności gry na tradycyjnym instrumencie, jakim są basy ludowe. Do udziału w warsztatach kwalifikują się zarówno osoby posiadające już pewne umiejętności, jak i takie, dla których będzie to pierwszy kontakt z tym instrumentem. Nauka odbywać będzie się na zasadzie mistrz - uczeń, metodą beznutową, tzn. mistrz będzie demonstrował uczniowi sposób gry, natomiast zadaniem ucznia będzie wielokrotne powtarzanie zademonstrowanych fraz i technik, aż do ich całkowitego opanowania. W zależności od uzyskanych efektów nauczania osoby biorące udział w zajęciach warsztatowych wystąpią publicznie w składzie kapeli ludowej.

Warsztaty poprowadzi instruktor Henryk Waląg, który udzieli szczegółowych informacji dotyczących realizacji warsztatów - telefonicznie pod nr tel. 509054910.

Zadanie jest realizowane w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łużnej.
Towarzystwo pragnie serdecznie podziękować Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za udzielone wsparcie finansowe w ramach Programu Ministra pn. Kultura ludowa i tradycyjna 2024.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego”