Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Przejdź do treści

Wychowanie przez czytanie - podsumowanie projektu

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Opublikowane przez HW w ogłoszenia · 4 Październik 2022
Dobiega końca realizacja zadania pn. "Wychowanie przez czytanie - prowadzenie działań promujących czytelnictwo w gminie Łużna".
W realizację przedsięwzięcia włączyli się mieszkańcy gminy Łużna, w tym dzieci, młodzież, oraz seniorzy zrzeszeni w łużańskim Klubie Seniora. Nie zabrakło także mieszkańców okolicznych miejscowości oraz turystów. Wszystkie elementy realizowane w ramach zadania miały na celu podnoszenie kompetencji czytelniczych, rozbudzenie potrzeby obcowania z książką oraz rozwijanie kreatywności poprzez uczestnictwo w szeregu spotkań z książką w roli głównej.

Zorganizowano warsztaty plastyczno - literackie dla dzieci i młodzieży, warsztaty literackie dla seniorów, spotkanie autorskie z Bogusławem Michalcem - autorem książek dla dzieci. Dużą atrakcją było zorganizowanie seansu kina plenerowego.
Osoby posiadające uzdolnienia plastyczne mogły wziąć udział konkursach na zaprojektowanie okładki książkowej oraz gry planszowej. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu zostały nagrodzone i umieszczone w formie galerii na stronie internetowej GOK w Łużnej.
Podsumowaniem działań projektowych było zorganizowanie wyjazdu do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl Szalone nożyczki.

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej pragnie wyrazić podziękowanie wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do realizacji zadania. Podziękowania płyną także do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za otrzymane wsparcie finansowe.Copyright © 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej * Created by MiroR ™
Wróć do spisu treści