Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Przejdź do treści

Znaczy NIEPODLEGŁOŚĆ

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Opublikowane przez HW w ogłoszenia · 12 Wrzesień 2022
W Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej trwa intensywny sezon artystyczny. Realizowanych jest wiele przedsięwzięć z zakresu upowszechniania kultury, również takich, których celem jest poszerzenie wiedzy historycznej oraz wzmocnienie tożsamości narodowej mieszkańców gminy. Jednym z nich jest zadanie pn. Znaczy NIEPODLEGŁOŚĆ.

Celem projektu jest włączenie mieszkańców w działania wzmacniające poczucie wspólnoty, podkreślające polską państwowość, pielęgnujące pamięć o dawnych wydarzeniach prowadzących do odzyskania niepodległości w 1918 r.

W ramach projektu zaplanowano, między innymi, warsztaty muzyczne i plastyczne, spacer historyczny po Cmentarzu nr 123 na wzgórzu Pustki, pokaz grupy rekonstrukcji historycznej, a także akcję sprzątania cmentarzy wojennych z okresu I wojny światowej.
Podsumowaniem przeprowadzonych działań będzie zorganizowanie w dniu 11 listopada koncertu z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości z koncertem pieśniarza, występami uczestników warsztatów oraz pokazem grupy rekonstrukcji historycznej.

Serdecznie zapraszamy społeczeństwo naszej gminy do włączenia się realizację zadania. Pragniemy także serdecznie podziękować za wsparcie finansowe otrzymane w ramach Rządowego Programu "Koalicje dla Niepodległej"


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".Copyright © 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej * Created by MiroR ™
Wróć do spisu treści