Wolność 1920 - pamiętam komu zawdzięczam [konkurs plastyczny] - Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Przejdź do treści

Wolność 1920 - pamiętam komu zawdzięczam [konkurs plastyczny]

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Opublikowany przez w wydarzenia ·
Przedstawiamy kolejną, dobrą wiadomość płynącą z Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej! Projekt pn. Wolność 1920 – pamiętam komu zawdzięczam otrzymał dofinansowanie z Programu Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920.
Łączna kwota pomocy wynosi 20.910 zł. W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie prac niezbędnych do utrzymania porządku na terenie cmentarza wojennego nr 123 na Pustkach w Łużnej, zorganizowanie wystawy tematycznej dotyczącej tragicznych wydarzeń z okresu I wojny światowej, oraz przeprowadzenie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych na terenie gminy Łużna.
Niezwykle atrakcyjnym elementem projektu będzie namalowanie na jednej ze ścian remizy OSP w Łużnej muralu nawiązującego w swojej treści do tragicznych wydarzeń roku 1915, a także Bitwy Warszawskiej 1920. Mural stanie się zapewne wizytówką i kolejną atrakcją turystyczną związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Realizując zadania projektowe, już dzisiaj łużański GOK zaprasza dzieci i młodzież – uczniów szkół z terenu gminy Łużna, do uczestnictwa w konkursie plastycznym którego Regulamin przedstawiamy w załączeniu.


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
w ramach Programu Dotacyjnego Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920
Copyright © 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej * Created by MiroR ™ Design Studio
Wróć do spisu treści