Warsztaty Teatralne

Opublikowane według HW w ogłoszenia · 9 Marzec 2020
Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zaprasza miłośników teatru do udziału w cyklu działań warsztatowych związanych z teatrem, których celem jest aktywizowanie twórcze uczestników projektu, a także stymulowanie kreatywności i podniesienie kompetencji artystycznych, kulturowych i twórczych młodzieży z gminy Łużna, a także grupy seniorów 60+ należących do działającego w Łużnej Klubu Seniora.
W ramach zadania planuje się zorganizowanie w okresie od lutego do listopada 2020 w miejscowości Łużna warsztatów teatralnych, warsztatów krawieckich z zakresu projektowania i szycia strojów scenicznych oraz warsztatów z zakresu efektów specjalnych w teatrze. Łącznie przewidziano 98 godzin warsztatowych dla grupy ok. 20 osób. W ramach zajęć zaplanowany zostanie jeden wyjazd na spektakl do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie połączony ze zwiedzaniem oraz spotkaniem z aktorami. Zwieńczeniem projektu będzie przeprowadzenie eksperymentu artystycznego w postaci finałowego spektaklu teatralnego, który pozwoli na międzypokoleniową integrację, przełamanie barier i stereotypów. Na spektakl finałowy zostanie zaproszona cała społeczność gminy Łużna, udział w zadaniu będzie całkowicie bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy do udziału w realizacji przedsięwzięcia.
Osobą  odpowiedzialną za realizację projektu jest pani Renata Tarsa, st. instruktor – choreograf w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej.
Zgłoszenia można składać osobiście w GOK w Łużnej oraz telefonicznie pod nr 183543026 ; kom. 509054910.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”