Startuje projekt „Pozytywnie zaczytani”

Opublikowane przez HW w wydarzenia · 14 Czerwiec 2021
Z ogromną przyjemnością informujemy, że decyzją Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu pn. „Pozytywnie zaczytani - cykl działań promujących czytelnictwo w gminie Łużna".

Projekt adresowany jest do lokalnej (ale nie tylko) społeczności mieszkańców, w różnych grupach wiekowych, a jego celem jest rozbudzenie potrzeby kontaktu z literaturą i filmem poprzez uczestnictwo w cyklu warsztatów literacko - plastycznych, spotkaniach autorskich i projekcjach filmowych.

Wszystkie działania założone w tym projekcie będą realizowane w okresie od 1 czerwca do 15 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej.

Zajęcia warsztatowe będą odbywać się cyklicznie, w plenerze przed budynkiem GOK w Łużnej, a poprowadzi je Pani Bronisława Siuta. Nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa, wystarczy po prostu przyjść na godzinę określoną w załączonym harmonogramie.

Harmonogram zajęć dla dzieci i młodzieży:

• 01.07.2021 (czwartek) ; godz. 10.00 - „Zaczarowany świat baśni, bajek i legend - to i owo na bajkowo". Poznamy najpopularniejsze utwory tych gatunków literackich i wykonamy do nich ilustracje przedstawiające bohaterów.
  • 08.07.2021 (czwartek) ; godz. 10.00 - „Czwartek z Franklinem i jego niesamowitymi przygodami". Posłuchamy opowieści o wyjątkowym żółwiku i zilustrujemy je posiłkując się swą wyobraźnią.
  • 15.07.2021 (czwartek) ; godz. 10.00 - „Pociąg do książek - od pomysłu do książki". Poznamy różne rodzaje książek i prześledzimy etapy ich powstawania, bawiąc się i ucząc.
  • 22.07.2021 (czwartek) ; godz. 10.00 - „Przygody Koziołka Matołka na trawie". Prześledzimy podróże zabawnego koziołka, ułożymy swoje własne zakończenia wybranych przygód i namalujemy je.
  • 29.07.2021 (czwartek) ; godz. 10.00 - „Bibliotropiciele - las i jego tajemnice". Przeczytamy opowieści o lesie i drzewach w nim rosnących oraz będziemy rozpoznawać, kalkować i rysować liście poszczególnych gatunków drzew.
  • 05.08.2021 (czwartek) ; godz. 10.00 - „Kicia Kocia i biblioteczne atrakcje na udane wakacje". Poznamy najsympatyczniejszą kotkę i jej rozterki oraz przeczytamy o zabawnych sytuacjach w których się znalazła.

Harmonogram zajęć dla dorosłych i seniorów:

• 06.07.2021 (wtorek) ; godz. 15.30 - „Biblioteka na trawie - spotkanie z twórczością lokalnych poetów". Czytanie i dyskusja o twórczości poetów, pochodzących z naszego regionu.
  • 13.07.2021 (wtorek) ; godz. 15.30 - „Siłownia pamięci - trening umysłu". Literackie zabawy w skojarzenia, zabawa w akronimy, rozszyfrowywanie ukrytych wyrazów.
  • 20.07.2021 (wtorek) ; godz. 15.30 - „Melodia wierszem pisana". Redagowanie tekstów do melodii znanych ludowych utworów.
  • 27.07.2021 (wtorek) ; godz. 15.30 - „Krzyżówkowy zawrót głowy". Rywalizacja grupowa w rozwiązywaniu różnego rodzaju krzyżówek, łamigłówek i zagadek.
  • 03.08.2021 (wtorek) ; godz. 15.30 - „Letnie wyprawy dla nauki i zabawy". Piesza wycieczka i podziwianie pejzaży opiewanych przez poetów w swoich utworach.
  • 10.08.2021 (wtorek) ; godz. 15.30 - „Zgadnij kim jesteś" i „Kalambury". Gry towarzyskie integrujące grupę, wspomagające trening umysłu i okazja do wyśmienitej zabawy.

Spotkanie autorskie z Bogusławem Michalcem: 30.07.2021 (piątek) ; godz.10.00

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. l ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.