Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Przejdź do treści

Przygoda z teatrem Aleksandra Fredry

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Opublikowane według HW w wydarzenia · 25 Czerwiec 2021
Pomimo szeregu utrudnień powodowanych panującą epidemią, bieżący sezon kulturalny w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej zapowiada się bardzo obiecująco, między innymi za sprawą dotacji zewnętrznych otrzymanych na realizację różnego rodzaju projektów artystycznych.

W chwili obecnej w GOK trwa realizacja zadania pn. „Miej nadzieję, złe przeminie, chwila szczęścia niedaleka - przygoda z teatrem Aleksandra Fredry" dofinansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Programu pn. „Edukacja kulturalna".

Projekt adresowany jest do osób pragnących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności teatralne. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, a w ich programie znajdą się w nich m. in. ćwiczenia emisji głosu, dykcji, gry aktorskiej itp. Uczestnicy poznają także tajniki pracy reżysera, scenografa czy rekwizytora. Dowiedzą się również co łączy teatr z innymi dziedzinami sztuki - muzyką i plastyką. Zorganizowana zostanie grupa osób posiadających predyspozycje i zdolności aktorskie, które będą pracować nad przygotowaniem spektaklu. Finałem będzie wystawienie sztuki teatralnej pt. „Pan Jowialski" w której zagrają uczestnicy warsztatów.

Ponadto w ramach projektu zaplanowano przeprowadzanie warsztatów krawieckich dotyczących projektowania i szycia kostiumów scenicznych, a także warsztatów projektowania i wykonywania scenografii teatralnych. Dla osób uczestniczących w projekcie przewidziano zorganizowanie wyjazdu do teatru "Bagatela" w Krakowie na spektakl teatralny połączony ze spotkaniem z aktorami zawodowymi.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. l ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.Copyright © 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej * Created by MiroR ™ Design Studio
Wróć do spisu treści