Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Przejdź do treści

Na finiszu teatralnej przygody

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Opublikowane według HW w ogłoszenia · 29 Grudzień 2021
"Miej nadzieję - złe przeminie - chwila szczęścia niedaleka. Przygoda z teatrem Aleksandra Fredry." Pod takim właśnie tytułem, od wiosny, aż do późnej jesieni w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej trwała realizacja różnego rodzaju przedsięwzięć, których celem było zaktywizowanie  osób zainteresowanych sztuką teatralną, stymulowanie kreatywności artystycznej wśród społeczeństwa gminy Łużna, a także upowszechnianie wiedzy o  teatrze.

W ramach realizacji zadania przeprowadzono  warsztaty teatralne przygotowujące do wystawienia  na scenie komedii Aleksandra Fredry pt. "Pan Jowialski".
Zgodnie z założeniami projektu zorganizowano dwa wyjazdy do teatrów w Krakowie: do Teatru Bagatela na sztukę pt. "Mayday" oraz do Teatru im. J. Słowackiego na sztukę pt. "Chory z urojenia". Spektakl pt. "Mayday" był połączony ze spotkaniem z aktorami, którzy podzielili się z uczestnikami warsztatów  teatralnych swoją wiedzą na temat gry aktorskiej oraz specyfiki pracy aktora. Przeprowadzono także warsztaty krawieckie z zakresu szycia kostiumów teatralnych oraz warsztaty z zakresu projektowania i wykonywania elementów scenografii teatralnej.

Realizacja zadań projektowych w ogromnym stopniu przyczyniła się do wzrostu zainteresowania teatrem wśród mieszkańców gminy Łużna oraz okolicznych miejscowości czego dowodem jest duża grupa osób wyrażających chęć zaangażowania się w realizację kolejnych spektakli. Również duża liczba widzów obecnych na przedstawieniach pozwala sądzić, że zrealizowane zadanie w znacznym stopniu przyczyniło się do popularyzacji sztuki teatralnej, co w dobie wszechobecnej popkultury jest ogromnie cennym zjawiskiem.

Ogromna pomocą w zrealizowaniu projektu było wsparcie finansowe otrzymane od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Programu pn. "Edukacja kulturalna".

Pragniemy tą drogą serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Łużna Panu Mariuszowi Tarsie za pomoc w uzyskaniu dofinansowania oraz z wspieranie działań projektowych.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Wróć do spisu treści