Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Przejdź do treści

Mickiewiczowskie "Ballady i Romanse" w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Opublikowane przez HW w ogłoszenia · 8 Sierpień 2022
Bieżący sezon działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej upływa pod znakiem realizacji wielu zadań mających na celu upowszechnianie szeroko pojętej kultury. Jedno z tych zadań nosi nazwę I ja to słyszę i ja tak wierzę… romantyczne przesłanie Adama Mickiewicza na łużańskiej scenie. Na realizację zadania łużański GOK uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Celem projektu jest upamiętnienie pierwszego wydania Ballad i romansów w pierwszym tomie Poezyj Adama Mickiewicza oraz uczczenie roku romantyzmu polskiego w naszej gminie.
Projekt zakłada przygotowanie widowiska według scenariusza opracowanego na podstawie utworów Świtezianka oraz Świteź A. Mickiewicza, ilustrowanego muzyką i tańcem.

Premiera spektaklu odbędzie się w dniu 31 sierpnia, w pięknej scenerii parku otaczającego dworek Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Zaplanowano także wykonanie rejestracji audiowizualnej widowiska oraz jego publiczną prezentację na specjalnie w tym celu zorganizowanym pokazie.

W ramach zadania prowadzone są warsztaty gry aktorskiej oraz warsztaty choreografii teatralnej.
We wrześniu zostanie zorganizowana wycieczka do Krakowa połączona z udziałem w spektaklu teatralnym w jednym z krakowskich teatrów.

Ponadto zaplanowano przeprowadzenie sesji popularnonaukowej pt. Romantyzm polski oraz konkursu plastycznego i grafiki komputerowej na projekt okładki do wydania poematu Ballady i romanse A. Mickiewicza.


Copyright © 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej * Created by MiroR ™
Wróć do spisu treści