Letnia czytelnia plenerowa - Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Letnia czytelnia plenerowa

Trwa dobra passa Gminnego Ośrodka Kultury, który uzyskał kolejną dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymane środki w kwocie 7120 zł. umożliwią realizację projektu pod nazwą "Letnia czytelnia plenerowa - zaczytana gmina Łużna”.
Projekt adresowany jest do społeczności gminy Łużna, mieszkańców okolicznych miejscowości oraz turystów. Celem prowadzonych działań jest popularyzacja czytelnictwa poprzez zorganizowanie cyklu spotkań plenerowych z książką w roli głównej oraz przeprowadzenie warsztatów literacko-plastycznych i animacyjnych dla dzieci ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o historii gminy Łużna, w tym bitwy o wzgórze Pustki.
Jeżeli warunki epidemiologiczne na to pozwolą, to w okresie od 1 lipca do 30 września na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łużnej zostanie umieszczony regał służący do tzw. bookcrosingu, czyli pozostawianiu na ogólnodostępnym regale książek, a następnie swobodnemu ich wypożyczaniu tak, aby każdy mógł je przeczytać i dalej puścić w obieg. Ma to na celu stworzenie przez czytelników swoistej biblioteki funkcjonującej bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych. Książki zalegające dotychczas na strychach czy domowych półkach otrzymają drugie życie i będą służyły kolejnym miłośnikom czytelnictwa.
W okresie od 6 lipca do 30 września 2020 roku zostanie przeprowadzony cykl warsztatów plastyczno-literackich dla dzieci i młodzieży oraz cykl warsztatów literackich dla seniorów. Ponadto zorganizowane zostaną dwa spotkania autorskie ze znawcami literatury oraz historykami posiadającymi wiedzę na temat bogatej historii gminy Łużna ze szczególnym uwzględnieniem bitwy w wzgórze Pustki podczas I wojny światowej.
Osoby zainteresowane uczestniczeniem w warsztatach mogą zgłosić swój udział telefoniczne pod nr 183543026 lub kom. 509054910. Zapraszamy!