Kultura na wyższym poziomie - Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Kultura na wyższym poziomie

Opublikowany przez w ogłoszenia ·
W ramach zadania Kultura na wyższym poziomie – remont i adaptacja pomieszczeń II piętra w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej, w naszym GOK-u realizowane są prace remontowe, których celem jest stworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia działalności kulturalnej oraz poprawa estetyki wnętrza budynku.
Remont obejmie pomieszczenia znajdujące się na II piętrze budynku GOK, w tym: remont ścianek działowych, podłóg i sufitów, wykonanie lub modernizację instalacji elektrycznej, wodnokanalizacyjnej, adaptowanie jednego z pomieszczeń na sanitariaty, wymianę drzwi, położenie nowych okładzin ściennych i wykładzin podłogowych oraz malowanie ścian. Zostanie także przeprowadzony remont holu przed wejściem na salę widowiskową z wymianą drzwi, położeniem okładzin ściennych i podłogowych oraz zainstalowanie kurtyny powietrznej przy wejściu do budynku.
Na realizację tego zadania Gminny Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 62000 zł. To już kolejna, otrzymana w tym roku dotacja. Na chwilę obecną łączna kwota środków finansowych pozyskanych przez GOK z instytucji zewnętrznych na realizację różnego rodzaju zadań wynosi 172620 zł.
Zakończenie prac remontowych przewidziano na koniec września br.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie zart. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.