Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Przejdź do treści

Gminny Konkurs Szopek rozstrzygnięty!

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Opublikowane według HW w wydarzenia · 29 Grudzień 2021
W dniu 28 grudnia 2021 roku w Łużnej odbyła się ocena prac zgłoszonych do Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, którego organizatorami byli Wójt Gminy Łużna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej.

Celem konkursu było: zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych, prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz ich uzdolnień plastycznych oraz kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

Zgłoszono 10 prac, które oceniła Komisja Artystyczna w składzie:
1. Mariusz Tarsa
2. Barbara Tabiś
3. Jan Wypasek
4. Henryk Waląg

Komisja Artystyczna, kierując się takimi kategoriami jak: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów (w szczególności naturalnych), wkład pracy, estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki), postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

1. Cztery równorzędne wyróżnienia, które otrzymują:
  • Aleksandra Klocek - Szkoła Podst. w Łużnej
  • Lena Wałęga - Szkoła Podst. w Mszance
  • Julia Szura - Szkoła Podst. w Mszance
  • Gabriel Hudzik - Szkoła Podst. w Mszance

2. Dwa równorzędne III miejsca, które otrzymują:
  • Milena Proszak - Szkoła Podst. w Mszance
  • Mateusz Bożek i Bartosz Wojtarowicz – Szkoła Podst. w Woli Łużańskiej (praca zbiorowa).

3. Dwa równorzędne II miejsca, które otrzymują:
  • Karolina Różycka - Szkoła Podst. w Łużnej
  • Fabian Litawa - Szkoła Podst. w Łużnej

4. Dwa równorzędne I miejsca, które otrzymują:
  • Joanna Janusz - Szkoła Podst. w Mszance
  • Michał Janusz - Szkoła Podst. w Mszance

Organizatorzy pragną złożyć wszystkim uczestnikom serdeczne gratulacje i podziękowanie za udział w tegorocznym Konkursie. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, a także opiekunom i nauczycielom, którzy służyli dzieciom swoim doświadczeniem i pomocą.

Komisja Artystyczna zauważyła dużą różnorodność użytych materiałów, staranność i pomysłowość w wykonaniu przedstawionych do konkursu szopek. Także liczba prac zgłoszonych do konkursu przerosła najśmielsze oczekiwania.
Świadczy to o tym, że wykonywanie w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku szopek bożonarodzeniowych jest w naszej gminie tradycją ciągle żywą.
Nie mniej jednak Komisja zwraca się do mieszkańców gminy z prośbą, o kultywowanie tej pięknej tradycji, a także zachęca do czynnego udziału w konkursach organizowanych w następnych latach.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej podczas Wieczoru Kolęd, w dniu 6 stycznia 2022 r. o godz. 17.15.
Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z rodzicami i opiekunami!
Wróć do spisu treści