Czy znasz tradycje wielkanocne?

Opublikowane według HW w wydarzenia · 1 Kwiecień 2020
Zapraszamy do wzięcia udziału w pożytecznej zabawie, która, mamy nadzieję, pozwoli bezpiecznie, a jednocześnie aktywnie spędzić czas przymusowego pozostawania w domu. Oto nasza propozycja: przygotowaliśmy ankietę w formie pytań dotyczących dawnych zwyczajów związanych z okresem Wielkiego Postu oraz Świąt Wielkanocnych. Na niektóre pytania wystarczy odpowiedzieć: tak lub nie, natomiast najchętniej będą widziane odpowiedzi poszerzone o własny komentarz. Niektóre z pytań zawierają także pewne sugestie. Jeżeli są one zgodne z tradycjami, jakie faktycznie funkcjonowały w Waszej rodzinie, to można je uwzględnić, jeśli zaś nie, to po prostu je zignorować. Na pytania ankietowe można odpowiedzieć w dwojaki sposób. Pierwszy z nich to nagranie odpowiedzi na telefon lub inne urządzenie rejestrujące w formie pliku audio lub video. Drugi sposób to pisemne odpowiedzi na poszczególne pytania. Tak w pierwszym, jak i w drugim przypadku, przed udzieleniem odpowiedzi konieczne jest wskazanie numeru pytania, na które odpowiadamy np. jeśli chodzi o nagranie to "odpowiadam na pytanie 5”,  jeśli pisemnie to „odp. Ad 5”.
Nasz propozycja skierowana jest nie tylko do seniorów, ale także do dzieci i młodzieży, która może się wykazać aktywnością, pytając swoich rodziców lub dziadków "jak to dawniej bywało".
Autorzy najciekawszych odpowiedzi zostaną uhonorowani drobnymi nagrodami rzeczowymi, a ich opracowania zamieszczone w publikacji, którą zamierzamy wydać drukiem. Będzie ona zawierać zbiór opisów obrzędów, zwyczajów i obyczajów, które kiedyś były obecne w naszych domach.
Zachęcając serdecznie do udziału w zabawie,  mamy nadzieję, że ta pozwoli chociaż na kilka godzin oderwać się od trudnej rzeczywistości. Bądźcie z nami, ale zostańcie w domu!
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 509054910.