Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Przejdź do treści

3. Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
Opublikowane przez HW w wydarzenia · 7 Marzec 2022
Wójt Gminy Łużna oraz Gminny Ośrodek Kultury pragną zaprosić do wzięcia udziału w 3. Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych, który odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2022 r. w Łużnej.

Regulamin Konkursu

Organizatorami Konkursu są: Wójt Gminy Łużna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej.

  1. Celem Konkursu jest kultywowanie tradycji wykonywania palm wielkanocnych.
  2. Gotowość wzięcia udziału w Konkursie należy zgłaszać najpóźniej do dnia 04 kwietnia 2022 r., osobiście w GOK w Łużnej, w godz. od 9.00 do 15.00, lub telefonicznie pod nr 509054910, lub pocztą e-mail: gok@luzna.pl z dopiskiem "Konkurs palm wielkanocnych". Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane!
  3. Warunkiem dopuszczenia do Konkursu jest: wykonanie palmy wielkanocnej skonstruowanej na kiju - żerdzi drewnianej, o wysokości co najmniej 2 metry ; palma powinna być wykonana wyłącznie z naturalnych materiałów takich jak papier, bibuła, sznurek, drut, jedlina, gałązki drzew, "bazie", trawy, wstążki itp. UWAGA! Nie dopuszcza się zastosowania tworzyw sztucznych, np. sztucznych kwiatów itp. materiałów dekoracyjnych!
  4. W Konkursie udział wziąć mogą osoby indywidualne, szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, organizacje oraz instytucje, których miejsce zamieszkania lub siedziba znajduje się w obrębie gminy Łużna.
  5. Prace konkursowe oceniane będą w następujących kategoriach: palmy wielkanocne o wysokości do 3 metrów ; palmy wielkanocne o wysokości powyżej 3 metrów.
  6. Zaprezentowanie prace oceni specjalnie powołana do tego celu Komisja Konkursowa, która przyzna I, II, i III miejsca. W razie potrzeby Komisja może przyznać wyróżnienia. Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc przewidziano nagrody. Każdy uczestnik Konkursu (indywidualny, lub zbiorowy) otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa.
  7. Każdy uczestnik Konkursu zobowiązuje się do zaprezentowania palmy oraz wzięcia udziału w korowodzie, który przejdzie od budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej do kościoła parafialnego w Łużnej.
  8. Każdy uczestnik Konkursu zobowiązuje się do zaprezentowania palmy w kościele parafialnym w Łużnej, na Mszy Świętej, podczas której palmy zostaną poświęcone.

Program Konkursu

10.20 - Zbiórka uczestników przed budynkiem GOK w Łużnej oraz ocena prac konkursowych przez Komisję.
10.45 – Przejście korowodu z palmami do kościoła parafialnego w Łużnej.
11.00 - Msza Święta z poświęceniem palm.
12.10 - Przejście z palmami przed budynek GOK w Łużnej.
12.20 - Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

W razie trudnych warunków atmosferycznych, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w sali widowiskowej GOK w Łużnej.
W miarę możliwości konkursowi może towarzyszyć degustacja potraw świątecznych, prezentacja koszyczków wielkanocnych itp.

Serdecznie zachęcamy do udziału. Mamy nadzieję, że Państwa uczestnictwo przyczyni się do kultywowania pięknej tradycji wykonywania palm wielkanocnych w naszej Gminie.
Copyright © 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej * Created by MiroR ™
Wróć do spisu treści